ما باید بدانیم كه استعمار و طاغوت‏ها هیچگاه قرآن نمى‏خواهند؛ هیچگاه مسجد و حسینیه نمى‏خواهند؛ مجالس روضه‏خوانى و عزادارى نمى‏خواهند. آن‏ها مجالسى كه یاد اهل بیت‏علیهم السلام را در ذهن‏ها زنده كند نمى‏خواهند، آن‏ها مجالسى كه از خدا و پیغمبر و خدا و قیامت در آن‏ها صحبت شود نمى‏خواهند، آن‏ها نمى‏خواهند كه مردم احكام خدا و مسائل حلال و حرام را بدانند. آن‏ها فساد، شراب، قمار، موسیقى، فحشاء، و امثال این‏ها را مى‏خواهند، چرا كه این‏ها براى حكومتشان خطرى ندارد، ولى خدا و پیغمبر و اهل بیت و امام حسین‏علیهم السلام و مجالس عزادارى را بزرگ‏ترین خطر براى حكومت خود مى‏دانند.....

 

گاهى از بعضى افراد ساده‏لوح شنیده مى‏شود كه مى‏گویند: فلان شخص، روضه‏خوان پیر زن‏هاست و این‏ها نباید باشند. این عقیده اشتباه است؛ همین روضه‏خوان پیرزن‏ها نیز باید باشد، اما باید به او گفت آقا برو درس بخوان و بیشتر مطالعه كن تا در منبر مطالب بهترى بگویى، نه آن‏كه به او بگوییم: روضه‏نخوان.

 همین روضه‏خوان پیرزن‏ها مطالبى مى‏گویند كه به كام ستمگران خوش نیامده، آنان را رسوا مى‏كنند. همین‏ها در منبرهاى مختصر خود امر به معروف و نهى از منكر مى‏كنند، و مسائل شرعى را به مردم یاد مى‏دهند.

 این‏ها هستند كه با هشدار به مردم، آنان را از شراب، فساد و اعمال زشت نهى مى‏كنند. اساس و بناى دستورات و قوانین اسلامى را همین‏ها حفظ كرده‏اند. همین روضه‏خوان وقتى مى‏گوید: شراب حرام است این بچه كوچكى كه همراه مادر یا پدر خود در مجلس حاضر شده، مى‏فهمد كه شراب یك چیز بدى است و همین در ذهن بچه مى‏ماند.

 سلاّمه موسى نویسنده مصرى در كتاب خود مى‏نویسد:

 «ذهن بچه از روز تولد مانند یك نوار هرچه را كه گفتید مى‏گیرد و در ذهن خود ضبط مى‏كند، وقتى هم كه بزرگ شد، یادش نیست كه این مطلب از چه زمانى در ذهنش جا گرفته، و یا چه كسى به او گفته است، ولى همان مطالب را پس مى‏دهد و تأثیر آن مطالب در رفتار و عقائد او دیده مى‏شود».

 روضه‏خوان مى‏گوید: یزید شرابخوار؛ یعنى شراب بد است.

 عفت دخترهایتان را حفظ كنید؛ یعنى عفت خوب است، یعنى مراكز فحشا كه استعمارگران در كشورهاى اسلامى دایر كرده و آن را ترویج مى‏كنند بد است.

 او با شنیدن «یزید قمار باز» در مى‏یابد كه قمار بد است. خوب این مطالب را چه كسى به این بچه‏ها و پیر زن‏ها گفته؟ همین روضه‏خوان‏ها؛ و استعمارگران از همین‏ها مى‏ترسند

باتشکر ازامید

طبقه بندی: حجاب، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 18 آذر 1390 توسط masuod
نمایش نظرات 1 تا 30