عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
دشمنان اسلام هیچ وقت وهیچ جا از دشمنی با دین مبین اسلام کوتاهی نکرده اند و نخواهند کرد.چند وقتی هست که جبهه کفر هجمه کرده است بر روی شخصیت امام هادی (علیه السلام) و در این راستا از هیچ توهینی هم چشم پوشی نکرده .ولی نتیجه چی شد؟
آیا غیر از این شد که هزاران نفر قلم برداشتند وا ز فضائل حضرت نوشتند؟آیا غیر از این شد که جوانان آگاه مسلمان مشتاق تر شدند  در شناخت حضرت؟ از استاد بزرگواری پرسیدم دلیل هجمه و توهین دشمن کافر برحضرت چیست فرمودند:امام هادی (علیه السلام) فردی آگاه و آینده نگری بودند،برای همین شروع کردند به مردم آموزش دهند که چگونه در زمان غیبت دین خود را حفظ کنند پرسیدم چطور؟
 ایشان فرمودند: امام هادی (علیه السلام) شروع کردند به انتخاب وکیل و نماینده فرستادن به بلاد دور نزد شیعیانی که دسترسی به امام نداشتند و در مواقعی شیعیان را حواله می دادند نزد فقها و بزرگان دین یعنی امام با این کارها راه را هموار می کردند بر اتفاق بزرگ که برای نوه شان قرار بود بیافتد و آن مساله غیبت کبری بود،دشمن همین مساله را متوجه شده  که اول شخصی که شیعیان را بر پذیرش غیبت کبری آماده کرد وبلکه آموزش داد امام هادی (علیه السلام) بودند.برای همین  حملاتش را بر ایشان متمرکز کرده است.
عبدالعظیم حسنی (اعلی الله مقامه)نقل می کند:خدمت مولایم امام هادی(علیه السلام) رسیدم ،همین که مرا دیدند،ضمن خوش آمد گویی به من فرمودند :تو به راستی از دوستداران ما هستی ؟عرض کردم :یابن رسول الله می خواهم دینم را به شما عرضه کنم ،من معتقدم که خداوند متعال یکی است و محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) بنده و فرستاده او و خاتم پیامبران است و تا روز قیامت پس از او پیامبری نخواهد آمد،من معتقدم که امام و جانشین پس از پیامبر امیر مومنان علی (علیه السلام) است و پس از او حسن و سپس حسین و بعداز ایشان علی بن حسین و بعد محمد بن علی و پس از او جعفر بن محمد و سپس موسی بن جعفر و پس از وی علی بن موسی و بعداز ایشان محمد بن علی  و سپس شما ای سرور  و مولای من .

عبدالعظیم حسنی نقل می کند:حضرت حرف های مرا ادامه دادند و فرمودند :و پس از من فرزندم حسن ،و مردم با فرزند حسن چه برخوردی خواهند داشت ؟عرض کردم چرا مولای من ؟
حضرت فرمودند:زیرا خودش دیده نمی شود و بردن نامش نیز روا نیست ،تا زمانی که از پس پرده غیبت بیرون آید و زمین راپر از عدل وداد کند .
آنگاه فرمودند:ای ابوالقاسم به خدا سوگند این است همان دینی که خداوند برای بندگانش برگزیده و پسندیده است ،پس بر این دین پایدار باش،امیدوارم خدای متعال تو را در دنیا و آخرت بر گفتارت پایدار بدارد1.


1:کتاب  انوار البهیه
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 خرداد 1396 توسط masuod