فرا رسیدن میلاد منجی عالم بشریت مهدی صاحب زمان(عجل الله تعالی فی فرجه الشریف) امام انس و جان را خدمت دوستان عزیزم تبریک عرض می کنم.
زیارت کردم اومدم نشستم یکی از صحن های آقا امام رضا (علیه السلام)،گوش کردم به سخنان واعظ مشهدی که با لهجه شیرینش اینطور می گفت: مردی در مشهد سکونت داشت که اصلا با دین و مذهب میانه ای نداشت ،می شود گفت یک آدم ضد دین به تمام معنا بود،من مدتی با ایشان با روش های گوناگون صحبت کردم و تا حدودی نرم شد.و بعضی از واقعیت ها را قبول کرد و تغییراتی در رفتار و کردارش نمایان شد تا حدی که درمراسم های مذهبی شرکت می کرد و در کار خیر شریک می شد و نماز هایش  را در مسجد به جماعت می خواند کار به همین منوال گذشت تا اینکه بعد از مدتی دیدم از این آقا خبری نیست.
با خود گفتم شاید به مسافرت رفته است از دوستان پرس و جو کردم  فلانی کجاست؟ چند روز است او را ندیده ام ،به مسافرت رفته است؟ گفتند:((او جایی نرفته است ولی  به نماز و مسجد نمی آید)) .تحقیق کردم تا بدانم علت  این کار چیبست؟ برایم روشن شد که این آقا چند روز متوالی به نماز می رفته و در صف چهارم و پنجم نماز می خوانده است.یک روز  یک شخصی که صف اول می نشسته میاد  و به این شخص می گوید :آقا یک سوال دارم .آیا شما مسلمان هستید یانه؟ می گوید بلی مسلمانم، اگر مسلمان نباشم در مسجد چکار می کنم؟

آن شخص می گوید:اگر مسلمانی چرا ریشت را با تیغ زده ای؟و کار حرام را مرتکب شده ای؟می گویند : شخص تازه متدین شده سجاده اش را جمع کرد و با صدای بلند گفت:((این مسجد و این نماز و این دین و مذهب مال خودتان  ما نخواستیم بی دینی برای ما بهتر است )) رفت که رفت.
اسلام به ذات خود ندارد عیبی        هر عیب که هست از مسلمانی ماست.
یک برخورد اشتباه و آشنا نبودن به سیره اهل بیت (علیهم السلام) درمورد نهی از منکر زحمات چندین ماهه یک عالم را به باد می دهد.پس باید به سلاح روز مسلح شد و با آن جلوی منکرات و کارهای حرام را گرفت.نه اینکه در جمع مومنان آبروی یک شخص متدین را بریزند. .


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 توسط masuod